AKTUALNOŚCI
dodano 10-06-2017
dr hab. Piotr Drzewiecki, prof. UKSW

 

 

dr hab. Piotr Drzewiecki, prof. UKSW – ur. 13 marca 1977 r. w Warszawie, medioznawca, specjalista w zakresie edukacji medialnej, dr hab. teologii środków społecznego przekazu, profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Kierownik Katedry Edukacji Medialnej i Języka Mediów na Wydziale Teologicznym UKSW. Redaktor naczelny „Kwartalnika Nauk o Mediach”. Od 1 października 2016 r. Zastępca Dyrektora Instytutu. 

 

Autor m.in. programu i pierwszego w Polsce podręcznika edukacji medialnej „Media Aktywni”, dwóch monografii naukowych: „Renesans słowa. Wychowanie do logosfery w kulturze audiowizualnej” (2010) i „Edukacja medialna a nauczanie religii w szkole” (2013), współredaktor monografii „Sport w mediach” (2010).

 

Wykładowca edukacji medialnej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Animator warsztatów i szkoleń edukacyjno-medialnych. Współpracuje z instytucjami państwowymi i organizacjami pozarządowymi w Polsce przy tworzeniu projektów edukacyjnych i badawczych m.in. z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Filmoteką Narodową, Fundacją Nowoczesna Polska i Fundacją Nowe Media. Członek Polskiego Towarzystwa Technologii i Mediów Edukacyjnych, Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej, Polskiego Komitetu Programu Informacja dla Wszystkich przy Polskim Komitecie ds. UNESCO, Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej. W 2016 r. odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Więcej informacji na stronie http://presscafe.eu/