Na translatorium obowiązuje limit 20 miejsc. Na zajęcia 21 lutego serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczestnictwem. Prowadzący zastrzega sobie prawo selekcji w grupie (limit 20 miejsc, jest limitem nieprzekraczalnym).
Zajęcia odbywają się w środy o godzinie 11:30-13:00 w sali 224 (Pracownia Podstawowych Technik Radiowo-Telewizyjnych).
MOJO – czyli dziennikarstwo mobilne, jest zupełnie nową na rynku formą komunikacji w nowych mediach. Idea technologii MOJO polega na tym, że reporterzy korzystają w swojej pracy z ogólnodostępnych, przenośnych urządzeń mobilnych z łącznością sieciową, służących do zbierania, edytowania oraz rozpowszechniania wiadomości oraz materiałów wideo.
Tacy reporterzy, nazywani też „mojos” (od mobile journalism), to dziennikarze - freelancerzy, którzy korzystając z niewielkich kamkorderów, aparatów cyfrowych, laptopów, smartfonów lub tabletów, szerokopasmowego połączenia bezprzewodowego lub sieci telefonii komórkowej, są w stanie przesyłać do redakcji gotowe, w pełni emisyjne teksty, nagrania audio, zdjęcia i materiały wideo.
Sam termin MOJO funkcjonuje w branży medialnej już od 2005 roku i pochodzi z „Fort Myers News-Press”. Potencjał nowej technologii szybko zaczęły wykorzystywać również inne redakcje w USA. Od niedawna MOJO staje się coraz bardziej popularne także w Polsce.
Teraz studenci Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW w Warszawie mają okazję zapoznać się z podstawami technologii MOJO na specjalnym translatorium: „MOJO, Media Convergence and Mobility”.
Format zajęć łączy w sobie zarówno podstawy teoretyczne z zakresu pracy z kamerą (z wykorzystaniem technologii mobilnych), jak również elementy ekskluzywnego szkolenia branżowego, realizowanego dotąd jedynie na poziomie redakcyjnym (zwłaszcza w redakcjach stacji telewizyjnych).
SERDECZNIE ZAPRASZAMY