AKTUALNOŚCI
dodano 25-04-2018
Laureatami Olimpiady Cyfrowej zostali licealiści w Krakowa, Gdyni i Wronek
Finał Olimpiady Cyfrowej 20-21.04.2018, Warszawa. Partnerem Olimpiady Cyfrowej jest m.in. Instytut Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW. Laureaci i finaliści Olimpiady Cyfrowej są przyjmowani na kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna UKSW z maksymalną liczbą punktów.
 
Przez cały weekend licealiści z całego kraju walczyli o tytuł laureata Olimpiady Cyfrowej, ogólnopolskiego konkursu kompetencji medialnych i cyfrowych. Finałowa dwudziestka została wyłoniona spośród ponad trzech tysięcy uczestników. Motywem przewodnim Olimpiady było kreatywne korzystanie z mediów. Na zawody finałowe złożył się egzamin pisemny, praca indywidualna nad scenariuszem zajęć o pluralizmie mediów oraz prezentacje przed Komitetem Głównym Olimpiady.
 
Zwycięzcą został Albert Lewandowski z VIII LO w Krakowie. Drugie miejsce zdobył Hubert Oleksiak z VI LO w Gdyni, a III Maciej Kaszkowiak z Zespołu Szkół nr 1 we Wronkach. Wszyscy otrzymali m.in. indeksy na studia w Collegium Civitas.
 
Olimpiada jest konkursem interdyscyplinarnym, zatwierdzonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem Olimpiady jest kształtowanie świadomych użytkowników i twórców mediów cyfrowych. W trakcie konkursu sprawdzane są kompetencje medialne i cyfrowe młodych ludzi: ich zdolność do krytycznego odbioru informacji i rozumienie języka mediów, sprawność w dbaniu o swoje bezpieczeństwo w sieci. Świadomi użytkownicy są kreatywni, potrafią tworzyć komunikaty z użyciem nowoczesnych narzędzi, przetwarzać je i prezentować efekty swojej pracy. Dostrzegają i rozumieją prawne i ekonomiczne aspekty działania mediów, a także w przemyślany sposób kształtują swój wizerunek i relacje w internecie.
 
Organizatorem Olimpiady jest fundacja Nowoczesna Polska, która od ponad dekady wzmacnia kompetencje medialne i cyfrowe Polaków. Głównym partnerem merytorycznym jest Collegium Civitas.
 
Patronat honorowy: Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Szerokie Porozumienie na rzecz umiejętności cyfrowych w Polsce, NASK, Koalicja Edukacji Medialnej i Cyfrowej.
Partnerzy: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja Evens, Fundacja Orange, Fundacja Panoptykon, Fundacja Piąte Medium, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, IEMiD - UKSW.
Patroni medialni: IT Szkoła, Ogólnopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Edukator Medialny, Radio Kampus, OCDN.
Patron technologiczny: ICM
Projekt finansowany jest ze środków Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
 
Więcej informacji na stronie Olimpiady: http://olimpiadacyfrowa.pl/
Kontakt: fundacja@nowoczesnapolska.org.pl tel. : (22) 621-30-17, (22) 465-15-35
 
 
Olimpiada Cyfrowa_finalisÌci podczas pracy_fot. Barbara Wójcik
 
 
Olimpiada Cyfrowa_finaliści_fot.Paulina Choromańska
 
 
Olimpiada Cyfrowa_Zwycięzca Albert Lewandowski_fot.Barbara Wójcik
Do pobrania: