AKTUALNOŚCI
dodano 10-06-2017
mgr Jędrzej Dudkiewicz

 

mgr Jędrzej Dudkiewicz - dziennikarz, reżyser, scenarzysta, trener medialny. Współpracę z TVP rozpoczął w 1989 roku, jeszcze jako student filologii polskiej UW. Zrealizował wiele cykli programowych z dziedziny publicystyki kulturalnej, publicystyki społecznej, muzyki, filmu, epidemiologii. Jest autorem realizacji koncertów i widowisk artystycznych, bloków programowych realizowanych „na żywo”, reportaży i filmów dokumentalnych.

Przez wiele lat współpracował z magazynem kulturalnym „Pegaz”. Zainicjował w TVP S.A. akcję społeczną „Rzuć palenie razem z nami. Reżyserował i współtworzył „Czytajmy” – serię miniatur po raz pierwszy w historii TVP, emitowanych równocześnie na 6 antenach telewizji publicznej, medialne konferencje prasowe i wydarzenia („Noc Muzeów w TVP SA”, Otwarcie Muzeum TVP), teleturniej krajoznawczy „Gra w Miasta” oraz współtworzył scenariusze i wydawał programy „Hala Odlotów” i cykl „Niedziela z...”.

Jest autorem i współtwórcą „Doliny kreatywnej” – projektu stypendialnego dla młodych artystów, który był prezentowany na konferencji marketingowej EBU w Wenecji (2008) i na konferencji INPUT 2009. Właśnie na INPUT (Światowa Konferencja Telewizji Publicznych), jako jeden z dwóch Polaków w historii, pełnił trzykrotnie (Budapeszt, Warszawa, Seul) funkcję shop stewarda (selekcjonera programów, autora sesji tematycznych i prowadzącego w języku angielskim sesje i dyskusje).Jest również wykładowcą i trenerem Akademii Telewizyjnej TVP S.A. oraz analitykiem programowym. Prowadzi zajęcia na kilku wyższych uczelniach.