AKTUALNOŚCI
dodano 13-05-2020
Konkurs #Youth4Regions
Zapraszamy do udziału w konkursie #Youth4Regions organizowanym przez Komisję Europejską. Konkurs jest skierowany do studentów dziennikarstwa oraz młodych dziennikarzy.

Laureaci otrzymają szansę przyjazdu do Brukseli  i wzięcia udziału w jednym z najważniejszych wydarzeń roku: Europejski Tydzień Regionów i Miast 2020. Ponadto, będą uczestniczyć w warsztatach dziennikarskich z redaktorami największych europejskich mediów. Odwiedzą również siedziby instytucji unijnych i spotkają się z przedstawicielami regionalnej administracji z państw europejskich w ramach odbywającego się w tym czasie Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast (Open Days). Organizatorzy pokrywają koszty zakwaterowania i podróży.

 

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać zgłoszenie przez specjalny formularz załączając krótki artykuł  w jednym z 24 oficjalnych języków UE lub krótki reportaż wideo, w którym zaprezentowany będzie projekt współfinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego  lub Fundusz Spójności. W przypadku video, należy dołączyć skrypt w języku angielskim.

 

Tematem przewodnim konkursu jest solidarność. Formularz zgłoszeniowy - https://youth4regions.tw.events/en/registration-formTermin składania wniosków upływa  13 lipca 2020 r.

 

W razie pytań dostępny jest kontakt z sekretariatem konkursu pod adresem youth4regions@euregionsweek.eu.